Kalender

Den landsdækkende skyttekalender kan ses på linket i venstremenuen.
På denne kalender kan din foreninge selv oprette aktiviteter som arrangør.

23-04-2019
1. rangliste 50m Frederikssund - 23.+24.+27. april.
Se indbydelse

Viser: 3 måneder frem
24-04-2019
1. rangliste 50m Frederikssund - 23.+24.+27. april.
Se indbydelse
27-04-2019
1. rangliste 50m Frederikssund - 23.+24.+27. april.
Se indbydelse
29-04-2019
2. rangliste 50m Dauglykke - 29.april+2.+5. maj
Se indbydelse
02-05-2019
2. rangliste 50m Dauglykke - 29.april+2.+5. maj
Se indbydelse
05-05-2019
2. rangliste 50m Dauglykke - 29.april+2.+5. maj
Se indbydelse
08-05-2019
3. rangliste 50m Ramløse - 8.+11.+12. maj
Se indbydelse
1. rangliste 200m Ramløse - 8.+11.+12. maj
Se indbydelse
11-05-2019

Svensk Dansk Venskabsskydning
Læs mere

3. rangliste 50m Ramløse - 8.+11.+12. maj
Se indbydelse
1. rangliste 200m Ramløse - 8.+11.+12. maj
Se indbydelse

 

12-05-2019
3. rangliste 50m Ramløse - 8.+11.+12. maj
Se indbydelse
1. rangliste 200m Ramløse - 8.+11.+12. maj
Se indbydelse
1. runde Divisionsturneringen - 12.+13. maj
25m Pistol
13-05-2019
2. rangliste 200m Hanebjerg - 13.+16. maj

1. runde Frederiksborgturneringen - 13.+16. maj
50m+200m

1. runde Divisionsturneringen - 12.+13. maj
25m Pistol
16-05-2019
2. rangliste 200m Hanebjerg - 13.+16. maj

1. runde Frederiksborgturneringen - 13.+16. maj
50m+200m
24-05-2019
4. rangliste 50m Helsinge,  - 24.+25. maj
Se indbydelse
25-05-2019
4. rangliste 50m Helsinge,  - 24.+25. maj
Se indbydelse
26-05-2019
2. runde Divisionsturneringen - 26.+27. maj
25m Pistol
27-05-2019
2. runde Divisionsturneringen - 26.+27. maj
25m Pistol
03-06-2019
3. rangliste 200m Hanebjerg - 3.+6. juni

2. runde Frederiksborgturneringen - 3.+6. juni
50m+200m
06-06-2019
3. rangliste 200m Hanebjerg - 3.+6. juni

2. runde Frederiksborgturneringen - 3.+6. juni
50m+200m
13-06-2019
5. rangliste 200m Hanebjerg - 13.+17. juni

3. runde Frederiksborgturneringen - 13.+17. juni
50m+200m
14-06-2019
4. rangliste 200m Blovstrød,  - 14.+15.+16. juni

5. rangliste 50m Blovstrød,  - 14.+15.+16. juni
 
15-06-2019
4. rangliste 200m Blovstrød,  - 14.+15.+16. juni

5. rangliste 50m Blovstrød,  - 14.+15.+16. juni
16-06-2019
4. rangliste 200m Blovstrød,  - 14.+15.+16. juni

5. rangliste 50m Blovstrød,  - 14.+15.+16. juni

3. runde Divisionsturneringen - 16.+17. juni
25m Pistol
17-06-2019
5. rangliste 200m Hanebjerg - 13.+17. juni

3. runde Frederiksborgturneringen - 13.+17. juni
50m+200m

3. runde Divisionsturneringen - 16.+17. juni
25m Pistol
19-06-2019
6. rangliste 50m Jørlunde,  - 19.+20.+21.+22 juni
20-06-2019
6. rangliste 50m Jørlunde,  - 19.+20.+21.+22 juni
21-06-2019
6. rangliste 50m Jørlunde,  - 19.+20.+21.+22 juni
22-06-2019
6. rangliste 50m Jørlunde,  - 19.+20.+21.+22 juni


Vælg kalendervisning
1 uge
2 uger
1 måned
3 måneder
Alle
DGI Nordsjælland Skydning | Frederiksværksgade 16 | 3400 Hillerød | Tlf.: 79404700 | nordsjaelland@dgi.dk